Stravování Mateřské školy Velrybka

MŠ Velrybka Rychnov nad Kněžnou

DEN SVAČINA DOPOLEDNE
Pondělí Špaldové palačinky, ovocná přesnídávka, čaj ovocný
obsahuje aleg. 1,3
Úterý Chléb toustový, Liptovská pomazánka, kedlubna, kakao
obsahuje aleg. 1a, 7
Středa Pletýnka s máslem a zeleninou,mléko, čaj rooibos
obsahuje aleg. 1,7
Čtvrtek Rohlík celozrnný,žervé, ovoce, mátový čaj s medem
obsahuje aleg. 1,7,11
Pátek Ovocný jogurt a cereálie,ovoce, meduňkový čaj s citronem

DEN POLÉVKA OBĚD
Pondělí Frankfurtská se zeleninou  Přírodní vepřový plátek, dušená rýže
obsahuje alerg.č.1,9  R    obsahuje alerg.č.1
Úterý Drožďová     Kynuté knedlíky  s povidly a tvarohem
obsahuje alerg.č.1,3,9    obsahuje alerg.č.1,3,7
Středa Hovězí s fazolemi a farfelkami  Candát na česneku,  pečené brambory
obsahuje alerg.č.1,3,9  R   obsahuje alerg.č.4,7
Čtvrtek Houbová s krupkami   Moravský vrabec, dušené zelí, bramborové knedlíky
obsahuje alerg.č.1,7,9  R    obsahuje alerg.č.1,3
Pátek Hovězí se smaženým hráškem   Pečená krůtí prsa, císařská zelenina, vařené brambory
obsahuje alerg.č.1,3,9    obsahuje alerg.č.1,7,9

DEN SVAČINA ODPOLEDNE
Pondělí Chléb, Sýrová pomazánka s ředkvičkami, bio rooibos čaj
obsahuje aleg. 1,7
Úterý Chléb, ředkvičková pomazánka, hroznové víno, mandarinka, čaj
obsahuje aleg. 1,7
Středa Cereální kaše s přesnídávkou, ovoce, meduňkový čaj,mléko
obsahuje aleg. 1,7,11
Čtvrtek Pletýnka s medovým máslem, ovoce, mléko
obsahuje aleg. 1a, 7,11
Pátek Houska s máslem, hruška, mléko
obsahuje aleg. 1,7

Seznam potravinových alergenů podléhajících legislativnímu označování dle nařízení 1169/11 EU

1) Obiloviny obsahující lepek– výrobky z nich
2) Korýši a výrobky z nich
3) Vejce a výrobky z   nich
4) Ryby  a výrobky  z nich
5) Podzemnice olejná (arašídy) a výrobky z nich
6) Sójové boby (sója) a výrobky z nich
7) Mléko  a  výrobky  z  něj
8) Skořápkové  plody a výrobky z nich
9) Celer a výrobky z  něj
10) Hořčice a  výrobky z ní
11) Sezamová semena (sezam) a výrobky z nich
12) Oxid siřičitý a siřičitany v koncentracích vyšších než 10 mg, ml/kg, l, vyjádřeno SO2
13) Vlčí bob (LUPINA) a výrobky z něj
14) Měkkýši a výrobky z nich

Dopolední a odpolední svačinky:

Půjde například o ovoce, tvaroh, jogurt, chléb s pomazánkou, a jiné s ohledem na požadavek na vyváženou stravu dle spotřebního koše. Svačinky budou děti dostávat zdarma v rámci školného.

Obědy:

Zdravé a chutné obědy pro nás zajišťuje Školní jídelna U Stadionu, Rychnov nad Kněžnou, která v rámci Rychnovska zajišťuje obědy i pro jiné MŠ a ZŠ.

Obědy jsou vydávány v 11:45 hned po jejich dovozu kompetentní osobou, aby byly dodrženy všechny hygienické normy.

Volbu konkrétního jídla učiní pracovnice zodpovědná za stravování v MŠ dle nutričních potřeb dětí. Rodiče tedy nemohou vybírat pro své dítě jedno ze tří jídel v rámci Školní jídelny RK. Jídelníček dětí musíme sestavovat dle požadavků zákona na tzv. spotřební koš

Spotřební koš!

Ceny obědů pro děti z MŠ jsou v současné době následující:

Děti ve věku 3-4 roky       22 Kč / oběd
  Děti ve věku 5-6 let     24 Kč / oběd
  Děti ve věku 7 let     26 Kč / oběd

Ceny se budou měnit dle růstu vstupů (potraviny, energie, mzdy). A my je budeme vždy aktualizovat a informaci rodičům včas sdělíme. Dovoz jídel bude hrazen ze školného.

Rodiče budou za obědy platit rovnou Školní jídelně RK, s.r.o. převodem z účtu formou inkasa vždy 16. dne v měsíci.

Postup pro přihlášení dítěte ke stravování v rámci MŠ je na stránkách Školní jídelny RK, zde naleznete přihlášku ke stravování s povolením k inkasu pro banku („Přihláška a inkaso“). Dále jsou zde informace ke stažení „Leták nového žáka ŠJ U Stadionu“.

Přihláška k stravování

Odhlašování či změnu frekvence obědů rodiče řeší přímo s pracovnicí Školní jídelny RK. A to formou zaslání emailu vždy do 8:00 daného dne na adresu Ustadionu1229@seznam.cz. Pokud email přijde později, nelze již jídlo na daný den zrušit a jeho cena bude stržena z účtu z inkasa..

V případě nemoci, si lze oběd první den nemoci vyzvednout. Pro tento účel je nutné si v 11:45 přijít do MŠ i s vlastním jídlonosičem. Další dny nemoci je třeba včas odhlásit a na vydání jídla rodičům není nárok.

Pro další případné dotazy ohledně stravování nás kontaktujte emailem, telefonicky nebo osobním setkáním v rámci Dne otevřených dveří (9. dubna 2024) či Zápisu k předškolnímu vzdělávání (7.května 2024).